Hacktoberfest 2019 Poznań Meetup

Kodźmy wspólnie Open Source

O wydarzeniu

Hacktoberfest jest corocznym wydarzeniem biorącym miejsce na platformie GitHub, którego założeniem jest zachęcanie developerów do brania udziału w projektach Open Source.

Jako kilku gości zafascynowanych Open Source, postanowiliśmy zorganizować meetup związany z tym wydarzeniem w Poznaniu.

Nie ważne, czy to to twój pierwszy krok w Open Source, czy też utrzymujesz duży projekt już od kilku lat - dołącz do nas i kodźmy razem w ramach Hacktoberfest.

Sponsorzy HacktoberfestSponsorzy Poznań Meetup

Patroni medialni Poznań Meetup

Agenda

Wydarzenie składa się z dwóch głównych ścieżek. Możesz wziać udział tylko w jednej, lub obydwu - jak wolisz!

Hackerspace

Miejsce, gdzie można rozsiąść się z laptopem i trochę pokodzić. Poznaj nowych ludzi, popytaj o pomoc, pomóż innym, porozmawiaj o ciekawych projektach, podziel się wiedzą, dołącz do społeczności! (Albo i nie. Jak wolisz - po prostu baw się dobrze!)

Prelekcje

Wystąpienia nt. Wolnego Oprogramowania, Open Source, programowania, oraz innych rzeczy związanych z branżą IT.

Nie musisz przynosić ze sobą nic ponad laptopa - zapewniamy napoje oraz przekąski!

Call for Papers

Szukamy osób chętnych do wygłoszenia prelekcji podczas wydarzenia! Jeżeli:

  • masz w głowie temat związany z Wolnym Oprogramowaniem / Open Source, albo wytwarzaniem oprogramowania ogółem

  • chcesz podzielić się wiedzą z innymi

  • chcesz się publicznie pokazać

nie zwlekaj i napisz do nas na adres [email protected]!

Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje, niezależnie od skomplikowania tematu czy waszego doświadczenia. Nawet, jeśli myślisz, że twój pomysł jest "za bardzo dla początkujących", albo nigdy wcześniej nie byłeś/aś prelegentem - prosimy, napisz do nas. Chcemy, aby wydarzenie było przyjazne osobom rozpoczynającym swoją przygodą z IT, więc prelekcje dla początkujących są mile widziane. Zrobimy, co możemy, aby pomóc ci się przygotować.

Każda prelekcja powinna zająć od 5 do 45 minut. Na zgłoszenia czekamy do końca września.

Jeżeli zajmujesz się utrzymaniem jakiegoś projektu Open Source, możesz dołączyć do naszego wydarzenia jako Maintainer.

Napisz do nas na: [email protected] lub Facebook messenger.

FAQ

Czym jest Hacktoberfest?
Hacktoberfest jest inicjatywą zapoczątkowaną przez Github oraz DigitalOcean (oficjalna strona), skupioną wokół wspierania projektów Open Source. Po nadesłaniu 5 propozycji zmian, otrzymasz limitowany T-shirt Hacktoberfest 2019. Możesz wybrać dowolny projekt, wedle swoich zainteresowań.
Dlaczego organizujemy ten meetup?
Bo możemy! Wszystkich nas łączy pasja dla Open Source. Uważamy, że jest to bardzo istotna idea. W związku z tym, istotne jest, by zachęcać nowe osoby, aby dołączyły do tego ruchu. A jak lepiej to zrobić, jeżeli nie przez meetup?
Kto może wziąć udział?
Każdy zainteresowany tematem produkcji i rozwijania oprogramowania komputerowego. Nie ważne, czy jest to twój pierwszy krok w Open Source, czy też jesteś już doświadczonym architektem oprogramowania, utrzymującym kilka projektów. Początkującym pokażemy, jak zacząć swoją przygodę z Gitem oraz GitHubem. Zaawansowanym oferujemy miejsce z przekąskami, aby usiąść i razem pisać kod.
Co ja będę z tego mieć?
Wspierając Open Source, wspierasz społeczność - zarówno programistów, jak i użytkowników. Zyskujesz także kolejne umiejętności, które mogą się przydać na rynku pracy, jak i znajomości.
Jakie języki będą używane podczas wydarzenia?
Wszyscy organizatorzy rozmawiają po polsku oraz po angielsku. Prelekcje wygłaszane będą w języku polskim lub angielskim, w zależności od preferencji prelegenta. (Spodziewamy się jednak, że większosć z nich będzie po polsku).

Bilety

Udział w wydarzeniu jest darmowy. Z powodów organizacyjnych prosimy jednak o zarejestrowanie się na meetup za pośrednictwem Eventbrite.
Pozwoli nam to oszacować liczbę uczestników oraz odpowiednio wyposażyć pomieszczenia.

Zarezerwuj darmowy bilet

Gdzie?
Sonalake Sp. z o.o.
Plac Andersa 5
61-894 Poznań
Google Maps